OTÁZKY A ODPOVĚDI

PROČ JSEM KANDIDOVALA DO SENÁTU?

S naším regionem jsem spojena pracovně i osobně již takřka čtyřicet let. Společně se svou rodinou žiji na rozhraní Mělnicka a Prahy-východ, s manželem jsme zde vychovali naše tři děti, podnikáme zde, již dvanáctý rok pracuji v Hlavenci jako starostka, angažuji se v různorodých kulturních a zájmových spolcích. Mělnicko a Prahu-východ mám moc ráda – je to můj domov. Myslím, že mám občanům co nabídnout, proto jsem se rozhodla kandidovat do Senátu

CO JSEM VOLIČŮM NABÍDLA?

Voličům mohu nabídnout svou zkušenost, píli, elán. Pokud mi dají svou důvěru, budou ve mně v Senátu mít zastání a oporu.

CO POVAŽUJI ZA NEJDŮLEŽITĚJŠÍ TÉMA SOUČASNOSTI?

Jednoznačně vysoké ceny energií a vysokou inflaci, která se odráží nejen na zvýšených cenách, ale např. i ve zdražování hypoték. Vždy jsem zastávala názor, že stát se nemá příliš plést do života lidí, ale má pomoci, když se lidé dostanou do problémů. Teď je ta chvíle, kdy stát nesmí nechat občany ve štychu a pomoci těm, kteří se dostali do problémů. Nikdo z nás nemůže za Putinovu válku na Ukrajině, Babišovy deficity či neuvážený odklon některých západních zemí od jaderné energie. Nebudu voličům lhát, že na současnou složitou situaci existuje jednoduché řešení, jsem ale přesvědčena, že je povinností politiků ho nalézt.

KDE JSME SE S MANŽELEM SEZNÁMILI?

Potkali jsme se v prvním ročníku v pátém kruhu Vysoké školy zemědělské v Praze v Suchdole. Mladá holka z Plzně při- jela do Prahy a zamilovala se do jachtaře. Radek v té době reprezentoval Spolanu Neratovice v jachtingu. Z mé strany to byla asi láska na první pohled.

KDE JSME SE BRALI?

Krásnou svatbu, kterou nám odsvědčili spolužáci, jsme měli v Rokycanech. Trochu blíže domovu nevěsty.

KDO VYBÍRAL JMÉNA NAŠICH DĚTÍ?

Jména našich dětí jsou ovlivněna románem Babička Boženy Němcové, který mám moc ráda, tak tedy máme Adélku a Barunku. Prostřední Adam se trochu vymknul, ale zase byl od A, prostě děti pěkně podle abecedy.

JAKÝ MÁME LÉK NA SPOKOJENÉ MANŽELSTVÍ?

Nevím, jestli to je to lék, nebo jen rada. Ale myslím si, že je důležité se mít stále rádi, v dobrém i zlém. A to nám myslím i po těch mnoha letech stále vychází.

HÁDÁME SE NĚKDY?

Jasně že ano, já jsem tvrdohlavá a dokážu nemluvit i několik dní. Ale nakonec to vždycky dobře dopadne. Radek to se mnou nějak vydrží a mě ten vztek nakonec taky opustí.

CO DĚLAJÍ NAŠE DĚTI?

Nejstarší Adélka je lékařka-zubařka a má ordinaci v Neratovicích, Adam je architekt a nejmladší Bára ještě studuje fil- movou produkci na FAMU v Praze. Jako každá máma jsem na své děti pyšná. Všichni tři jsou pracovití a v životě se neztratí.

KDE BYCHOM CHTĚLI ZESTÁRNOUT?

Oba máme rádi venkov, tak doufám, že zestárneme na našem statku v Hlavenci. Tady nám nic nechybí. Někdy nám jen přebývá práce, ale to je život.

MÁTE TAKY DOTAZ?

ZEPTEJTE SE!

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.